Совршена шминка – 4 непогрешливи нијанси на кармин

од desk4

Секоја сезона си носи нови трендови кога се во прашање облеката, шминката, обувките и фризурите.

Но, кога е шминката во прашање, четири нијанси се секогаш на врвот и освен што се тренд кој не запира, тие одлично стојат на секоја жена. Се работи за све силни и интензивни и две неутрални нијанси.

Pixabay

„Голи“ (nude) нијанси

Карминот во природна неутрална боја, кој се разликува од природната боја на усните за пола до една нијанса е задолжително парче во секој женски несесер. Било да е мат, сјаен или сатенски финиш, „нјуд“ карминот одлично стои и со дневна, но и со посвечена шминка.

Кои се останатите три нијанси на кармин кои никогаш не излегуваат од мода, прочитајте ТУКА.

Слични содржини