Спасено кученце од под урнатините во Доњецк (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Спасувачите од регионалната полиција во Доњецката област во Украина извлекле живо кученце од урнатините на гранатирана зграда.

Кучето било спасено откако спасувачите го слушнале како испушта звуци под урнатините.

Спасувачите со голи раце го извлекле кученцето кое треперело од страв и му го предале на благодарниот сопственик.

Слични содржини