Спасовски: Се потврди дека Мијалков е во земјава

од Берта Китинска

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во изјава за МИА, откако поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се појави денеска пред обвинителствотово истакна  дека ангажманот на МВР и другите институции дал резултат.

„Целосната ангажираност во потражните дејствија на МВР и другите институции и превземање на низа активности даде резултати. Денеска истакнав дека Мијалков е во земјата и дека очекувам успех за неколку часови“, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

 

loading...

Слични содржини