Актуелно
Почетна / Македонија / Спасовски: Северна Македонија продолжува по правиот пат кон европска држава

Спасовски: Северна Македонија продолжува по правиот пат кон европска држава

„Република Северна Македонија продолжува по правиот пат кон европска држава“, изјавина денешната прес-конференција претседателот на владата, Оливер Спасовски.

„ Организиравме мирни, фер, демократски и европски избори. Овие избори ќе влезат во историјата, тие беасе организирани  со добра здравствена заштита. Пред нас е период на создавање функционални институции, изјави Спасовски.

loading...