Актуелно
Почетна / TOP NEWS / „Спејс Икс“ лансираше ракета кон Меѓународната вселенска станица (ВИДЕО)

„Спејс Икс“ лансираше ракета кон Меѓународната вселенска станица (ВИДЕО)

Компанија на милијардерот Елон Маск, „Спејс Икс“ лансираше ракета со двајца астронаути во орбитата од Флорида, што е прво полетување на американски астронаути од американско тло, во последните девет години.

loading...