Специјалната емисија на „Пријатели“ ќе се емитува на 27 мај

од Vladimir Zorba

Собирањето на тимот од серијата „Пријатели“, за кој многу се зборуваше, ќе се случи многу скоро. Имено, беше најавено дека оваа специјална емисија ќе се емитува на 27 мај, на платформата HBO Max.

– Официјално е! Собирот „Пријатели“ ќе има премиера на 27 мај на платформата HBO Max – дали можеме да бидеме повозбудени?! – напиша ѕвездата на „Пријатели“ Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил.

Освен Анистон, која ја играше Рејчел Грин во „Пријатели“, ќе се појават и другите членови на незаборавниот тим – Дејвид Швимер (Рос Гелер), Метју Пери (Чендлер Бинг), Кортни Кокс (Моника Гелер), Мет Лебланк (Џои Трибијани) ) и Лиза Кадроу (Фиби Буфе).

Но, тоа не е сè. Шоуто ќе има и специјални гости. Преполно е со познати личности, а списокот е исто така познат.

Имено, на собирот на „Пријатели“ ќе учествуваат уште Дејвид Бекам, Џастин Бибер, БТС, Џејмс Корден, Синди Крафорд, Кара Делевињ, Лејди Гага, Елиот Гулд, Лери Хенкин, Кит Херингтон, Минди Килинг, Томас Ленон, Кристина Пиклс, Том Селек., Џејмс Мајкл Тајлер, Меги Вилер, Рис Витерспун и Малала Јузафаи.

Слични содржини