Србија: Нов скок на бројот на заразени со коронавирус

од Stefanija Kuzmanovska

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 4.071 лице заразено со коронавирус, а 17 лица починале.

Вкупно биле тестирани 15.774 лицa.

Вчера во Србија беа регистрирани 3.866 заболени со коронавирус.

loading...

Слични содржини