Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Србија: Починаа нови шест лица, 254 новозаразени

Србија: Починаа нови шест лица, 254 новозаразени

Во последните 24 часа, 8,768 лица биле тестирани за коронавирус во Србија, од кои 254 биле позитивни. Починале уште шест лица.

Според најновите податоци, има 87 пациенти на респиратори.

Досега во Србија се регистрирани 28.751 случаи на инфекција со коронавирус, додека вкупно 658 лица починале како резултат на оваа болест.

loading...