Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Србија: Починаа уште шест лица, 235 ново аразени

Србија: Починаа уште шест лица, 235 ново аразени

Шест лица починаа во последните 24 часа како резултат на инфекција со коронавирус во Србија.

Од последниот пресек, тестирани се 8.086 лица, од кои 235 се позитивни.

Во моментот има 91 пациенти на респиратори.

loading...