Србија: Повеќе од 1.300 заразени, пет лица починаа

од Vladimir Zorba

Во последните 24 часа починаа пет лица, додека други 1.328 лица се заразија. 39 пациенти на респиратори.

Тестирани се 9.690 лица.

„Бројките се загрижувачки, но дури и со загрижувачки бројки, ситуацијата е подобра отколку во другите делови на Европа“, рече вчера Вучиќ.

loading...

Слични содржини