Средба Тачи – Заев

од desk2

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се сретне со лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи.

Минатата недела Тачи оставри срдба и со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на којашто било разговарано за спроведување на Пржинскиот договор кој беше потпишан од лидерите на тогашните четири најголеми политички партии.

Партијата на Тачи на последните избори освои две пратенички места и не го поддржа парламентарното мнозинство./24 вести

Слични содржини