Среде Центар не се почитува забраната за работа на угостителските објекти (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Читател до редакцијата на „Локално“ испрати фотографии од кафуле во центарот на Скопје кое не ги почитува забраните за работа донесени за сузбивање на коронавирусот.

Кафулето се наоѓа во зградата на Тифани во строгиот центар на градот а пред него се извадени маси и се служат гости.

Останува да видиме дали надлежните ќе го санкционира ваквото однесување.

Слични содржини