Актуелно
Почетна / Сцена / Старлетата повторно на суд поради фотографиите на Инстаграм

Старлетата повторно на суд поради фотографиите на Инстаграм

Ким Кардашијан се соочува со тужба поради романтична фотографија која ја споделила на својот Инстаграм профил.

Таа во 2018 година објавила фотографија на која таа и нејзиниот сопруг Кајне изгледаат среќно, заљубено и спонтано, но за објавувањето не побарала дозвола од фотографот кој ги фотографирал.

Со оглед на тоа што ги повредила неговите авторски права, тој од старлетата бара милионска отштета.

Сеид Болден наведува и дека фотографијата имала повеќе од милион лајкови и дека бара судот да го има предвид тоа. Ова не е прва тужба која стигнала на нејзината адреса. им веќе неколку пати ги занемарувала фотографите кога објавувала на социјалните мрежи.

Останува да видиме како ќе се заврпи овој процес.

loading...