СТАТИСТИЧКИ ПОДАТОЦИ: Овие 3 хороскопски знаци живеат најдолго!

од Vladimir Zorba

Ако не верувате во астрологија, нема проблем. Еве неколку статистички податоци. Дали знаете кои хороскопски знаци живеат најдолго?

Според резултатите од неколку студии, најдолговечен знак е Ракот, а веднаш потоа следат Овен и Девица.

Се верува дека Раковите доживуваат длабока старост затоа што водат здрав живот со цел да бидат што е можно подолго со своите најблиски и да се грижат за нив. Раковите се многу грижливи и посветени на семејниот живот.

Уредните Девици се грижат за своето здравје, се грижат за здрава исхрана и физичка активност. Покрај тоа, тие се прилично мирни и не се нервираат премногу, што исто така придонесува за нивниот квалитет на живот.

Страсните Овни немаат посебна тајна, тие само сакаат да уживаат во животот што е можно подолго.

loading...

Слични содржини