Актуелно
Почетна / Македонија / Стефанова: Кацарска беше цело време во судот кога се одлучуваше за притворот на Камчев

Стефанова: Кацарска беше цело време во судот кога се одлучуваше за притворот на Камчев

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски ја прашуваше обвинителката Лиле Стефанова, која денеска сведочи во случајот, кои биле емисарите преку кои ургирал Камчев и која судијка била меѓу нив.

На ова, Стефанова одговори дека судијката Добрила Кацарска била присутна од рано утрото до доцна вечерта кога се одлучувало за притворот на бизнисменот Камчев, иако не била судија на претходна постапка во предметот.

И.Р.

loading...