Столтенберг му се заблагодари на Бајден за неговото „силно лидерство“

од Stefanija Kuzmanovska

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска се сретна со американскиот претседател Џозеф Бајден пред самитот на Алијансата во Вилнус.

„Соединетите Американски Држави играат незаменлива улога во европската безбедност, вклучително и континуирана поддршка за Украина. Претседателот Бајден го одржува НАТО силен и обединет“, напиша Столтенберг на Твитер.

Тој му се заблагодари на американскиот претседател за неговото „силно лидерство“.

Слични содржини