Страшевски му даде 7 дена на Мицкоски да организира масовни протести

од Vladimir Zorba

Адвокатот Јовица Страшевски пред седиштето на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ одржа говор, во кој на лидерто на партијата Христијан Мицкоски му даде рок од 7 дена за да организира масовни протести на членството сè до, како што рече, падот на СДСМ и ненародната власт.

„Овој собир е за да ги повикаме и да го разбудиме актуалното раководство да потикне масовни протести против оваа ненародна власт до конечна победа на ВМРО-ДПМНЕ“, вели членот на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

Слични содржини