Страв од ковид 19 на Ролан Гарос: Двајца позитивни играчи

од Берта Китинска

Првите случаи на инфекција со коронавирус се појавија на Ролан Гарос, потврдија домаќините.

„Двајца играчи од двојки кои играат во тандем добија позитивен тест за коронавирус“, се наведува во соопштението.

Идентитетот на тенисерот е скриен, а турнирот продолжува според планот во четврток.Посебен фокус ќе биде машкиот сингл, во кој големите тројца ги играат своите натпревари во ист ден.

Новак Ѓоковиќ игра против Пабло Куевас околу 14.30 часот, Рафаел Надал има ударно време од 21.00 часот против Ричард Гаске.Марин Шилиќ е предизвикувач на Роџер Федерер, од 16.00 часот.

Слични содржини