Сугареск до Јовчески: Му посакувам да ги реализира проектите за развој на градот и подобар живот

од Берта Китинска

Kандидатoт за градоначалник на Прилеп од СДСМ , Горан Сугарески му ја честиташе  победата на неговиот противкандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески .

-На крајот на изборниот процес, би сакал да ви се заблагодарам на вашата поддршка искажана за време на изборната кампања за локалните избори за градоначалник и членови на општинскиот Совет.Мнозинството граѓани од нашата општина се изјасни за промени и му ја даде довербата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ.На новиот градоначалник Борче Јовчески, му ја честитам победата. Му посакувам да ги реализира планираните проекти, кои ќе придонесат за понатамошен развој на градот и подобар живот на граѓаните на општина Прилеп, напиша Сугареск.

Слични содржини