Актуелно
Почетна / Сцена / Супермодел крева 55 килограми како од шега (ВИДЕО)

Супермодел крева 55 килограми како од шега (ВИДЕО)

Нешто повеќе од една и пол година откако стана мајка, супермоделот Кејт Аптон докажа дека е во животна форма.

Со своите 6,2 милиони следбеници, таа сподели видео од кревање тежина од 55 килограми како од шега.

Снимката е направена во домашната фитнес-сала. Аптон носеше розови шорцеви и качулка со долги ракави.

Кејт зазеде цврст и стабилен став. Ги затвори очите и воздивна за да се подготви за предизвикот. Таа започна да крева тегови под водство на тренерот Бен Бруно. Таа успеа да го крене и спушти седум пати пред да престане да се одмори.

За помалку од 24 часа, видеото го погледнаа скоро половина милион луѓе, а повеќе од 500 коментираа.

„Добра форма“, „Колку си силна“, „Импресивно“, споделија нејзините фанови.

loading...