Актуелно
Почетна / Сцена / Суровата реалност на најубавата жена во свет: Бела ја покажа сета своја несовршеност – и стриите и стомакот (ФОТО)

Суровата реалност на најубавата жена во свет: Бела ја покажа сета своја несовршеност – и стриите и стомакот (ФОТО)

Атрактивната Бела Хадид (23) е меѓу најбараните модели на денешницата и ја држи титулата на една од најубавите жени во светот, а со тоа се наметнува мислење дека таа нема ниту една маана.

Сепак, Бела го убеди светот со своите нови фотографии, кои, малку кои жени би се осмелиле да ги објавуваат на социјалните мрежи, како што тоа таа го стори.

Иако е меѓу највисоко платените на модните писти и носи брендови на најголемите светски модни куќи, и Бела покажа дека е, во суштина, „обична“ девојка / жена, исто како и секоја друга.

Во бикини, таа покажа целулит, стрии и не толку рамен стомак како што има на модната писта.
А, она што е неверојатно е фактот што таа не сакаше да стави ниту еден од филтрите за разубавување, кои денес се во светот на јавните личности, неопходен чекор кон објавување на фотографија …

Уверете се и сами во нејзините несовршености, кои со гордост ги сподели со 30 милиони следбеници на Инстаграм:

 

 

loading...