Актуелно
Почетна / Хроника / СВР Тетово: Затворени 14 локали што работеле спротивно на владините мерки

СВР Тетово: Затворени 14 локали што работеле спротивно на владините мерки

На подрачјето на Тетово вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот 07 часот вчера до 07 часот изутринава, откако работеле спротивно на пропишаните владини мерки локалите да не работат во насока на превенција од ширење на коронаворусот, соопшти денеска СВР Тетово.

За сопствениците се изготвени соодветни поднесоци.

Во истиот период од 30/31 март од 7 до 7 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово откриени се две нови лица кои не ја почитувале, односно ја прекршиле одлуката за ограничено движење.

loading...