Таа има 76 години, тој 23 години и заработуваат со продажба на еротска содржина (фото)

од Nikola Popovski

Алмеда (76) и Гери (23) Хардвик се венчаа во 2015 година, две недели по запознавањето на погребот на нејзиниот син Роберт.

Во тоа време Гери имал 17 години, а неодамна се развел од 77-годишна жена, додека Алмеда имала 71 година, пишува британски „Сан“. Сега, пет години подоцна, парот одлучил да ја сподели својата љубов со другите и тие отвориле профил на веб-страницата „Only fans“, каде ја продаваат својата еротска содржина.

Социјалната мрежа за возрасни им овозможува на корисниците, вклучително и сексуалните работници, да комуницираат со своите обожаватели и да заработат пари. Тие наплатуваат месечна претплата од 70 евра, и нудат секси сцени од нив двајца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)

Откако Алмеда останала вдовица, а потоа го загубила синот Роберт по нападот, се чувствувала исклучително осамена и тажна. Исто како што Гери се чувствувал како заробен во несреќната врска со претходната постара љубовница. Но, по средбата со нив, овој пар не можел да биде посреќен.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)

Две недели по нивниот прв состанок, Алмеда не се двоумела да прифати кога Гери ја запросил по телефон.

– Алмеда е толку млада по душа што годините никогаш не ни пречат, никогаш не размислуваме за тоа. Само знам дека Бог одговори на моите молитви денот кога таа влезе во мојот живот“, рекол Гери.

loading...

Слични содржини