Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Старлетата повторно на суд поради фотографиите на Инстаграм

Ким Кардашијан се соочува со тужба поради романтична фотографија која ја споделила на својот Инстаграм профил. Таа во 2018 година објавила фотографија на која таа и нејзиниот сопруг Кајне изгледаат среќно, заљубено и спонтано, но за објавувањето не побарала дозвола од фотографот кој ги фотографирал. Со оглед на тоа што …

Повеќе

Сестрите Џенер обвинети за кражба

Кендал и Кајли Џенер обвинети се дека ги украли чипканите дизајна на фирмата Klauber Brothers која ги тужеше поради кражба на авторски права. Според тужбата оваа фирма, стара 161 година, во своите модни брендови користат чипкани детали кои се оригинално користени на нивната облекам пишува Fox News. Klauber Brothers, фирма …

Повеќе

Тејлор Свифт ќе може да ги пее своите песни на доделувањето на АМА

По неколку месеци голгота во правните лавиринти, Тејлор Свифт конечно има добри вести за своите обожаватели – таа добила дозвола да ги пее и старите хитови на настапот на Американските музички награди, кои ќе се одржат на 24 ноември. Минатиот петок таа им се обрати на фановите, појаснувајќи им дека …

Повеќе