Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

За овие четири хороскопски знаци, март ќе биде месец на љубовта

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување на полето на љубовта. Бик На личностите родени во знакот Бик, Венера им носи сензуален шарм на кој …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Бик?

Биковите важат за одлучни, темелни и упорни личности, кои во исто време се рационални, внимателни и аналитични, но во никој случај не се ситничари. Сакаат да бидат успешни во работат,а но тоа не им е единствена цел во животот. Сакаат да уживаат во животот, да изградат дом, да создадат семејство… …

Повеќе

Ова е единствениот хороскопски знак на кого секогаш можете да му верувате

Секогаш верен, стабилен и промислен, се носи одлично со секоја ситуавија, што го прави совршен партнер и пријател. Станува збор за Бикот. Личностите родени во овој хороскопски знак, се што прават во животот добро го размислуваат. Биковите имааат одлично помнење и иако не се злопамтила, ќе се однесуваат со вас …

Повеќе

Овие знаци се најразмазени знаци во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со личност која постојано оди по своие, ве контролира, менува расположение и сл. Без разлика дали овде се пронајдовте себе или својот партнер, обидете се заедно …

Повеќе

Ѕвездите им се наклонети: Знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј партнер е фин, внимателен и се однесува со почит. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта, еве кои се тие: Јарец Иако Јарците се …

Повеќе

Овие три хороскопски знаци остануваат заљубени во поранешните партнери

Едно истражување од 2017 година открило дека на секој човек во просек му требаат три месеци да ја преболи поранешната љубов. Но, некои луѓе без оглед на тоа колку време поминало, не можат да си помогнат, па и понатаму остануваат емотивно врзани со поранешните партнери. Според астролозите, постои причини зошто …

Повеќе

Овие хороскопски знаци најмногу уживаат во божикните празници

Многумина, баш како во старите времиња, уживаат во Бадник и Божик, украсувајќи го домот, купувајќи подароци. Меѓутоа, постојат луѓе кои толку многу уживаат, што за Божик се подготвуваат од почетокот на декември. Во продолжение проверете кои хороскопски знаци први попуштаат пред божикното расположение. Риба Се прашувате зошто Рибата слаби ви …

Повеќе

За овие хороскопски знаци зимата ќе биде посебна

Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата вистинска љубов која ќе ги грее и со која ќе ги поминат најубавите денови. Таа желба оваа зима ќе се оствари за следните три хороскопски …

Повеќе

Овие хороскопски знаци црврсто стојат на земја и се најреални

Иако поголемиот број на луѓето сметаат дека можат без проблем да го контролираат своето расположение и однесување, во реалноста тоа не е така. Личностите родени во овие хороскопски знаци имаат многу реални ставови и не очекуваат ништо од другите. Тие својот мир го наоѓаат во медитацијата, а по природа се …

Повеќе