Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Шест песни создадени за божикно дружење со најблиските

1 . Have Yourself a Merry Little Christmas Легендарната Џуди Гарланд во мјузиклот „Meet Me in St.Louise“ ги отпеа стиховите напишани од Хју МАртин и Ралф Биан. Песната е прогласена за една од најфобрите музички остварувања во Америка и доживеа бројни интерпретации, меѓу останатите и онаа на Френк Синатра.   …

Повеќе