Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 3)

Архива на ознаки:

Се мажи најпознатата порно ѕвезда: Миа Калифа во венчаница

Најпознатата порно ѕвезда во пензија, Миа Калифа, на својот Инстаграм профил објави фотографија во венчаница. View this post on Instagram Imagine if I was this extra. *if*. Directory of cinematography: @superbinx A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on Dec 7, 2019 at 8:35pm PST Либанонката во март се сврши …

Повеќе

Подготвени сте за брак? Неколку работи мора да ги договорите со партнерот

Тешко е да знаете дали она што го чувствувате кон партнерот е страст или љубов, но откако сте ја тргнале таа дилема веројатно се прашувате кога е вистинскиот момент за венчавка. За тоа зборувала Аманда Мајор, советничка за врски и сексуална терапевтка за Космополитан. Ќе знаете кога е вистинското време …

Повеќе

Полошо од неверство: Вакви лаги можат да ви го уништат бракот

Емоционалното и физичкото неверсво лесно се препознава, но неверството кое се однесува на парите е тешко да се открие. Криењето на податоците околу долговите и состојбата во банка е еден облик на неверство, особено доколку верниот партнер игра отворено кога се парите во прашање. Авторите на студијата за „финансиско неверстрво“ …

Повеќе

Низ овие пет фази поминуваат сите парови

Иако секоја врска се иазликува и не постојат две исти, некои работи сепак на сите им се заеднички. Имено, секој сериозен пар чија врска трае повеќе од неколку месеци, во текот на својата врска поминуваат низ овие пет фави, а истите се повторуваат од врска во врска. Репрезентативно однесување На …

Повеќе

Скарлет Јохансон за бракот со Рајан Рејнолдс: Не знаев што правам

Пред да ја запознае својата сегашна сопруга Блејк Лајвли, Рајан Рејнолдс беше оженет со една актерка – Скарлет Јохансон. Парот беше во брак три години, од 2008 до 2011 година, а во своето ново интервју за Vanity Fair, Јохансон прозборе за тоа. – Прв пат кога се омажив имав 23 …

Повеќе

Засекогаш ќе жалите: Најпогрешните причини за стапување во брак

Сите правиме грешки, а целта во животот е тие грешки да не нè чинат колку сопствената среќа. Една од најголемите грешки е и стапувањето во брак кога реално ниту сте подготвени за тоа, ниту пак сакате да го направите. Ова се најпогрешните причини за брак кои за да ја сочувате …

Повеќе

Се разведува Џулија Робертс: Развод вреден 200 милиони долари

Холивудската актерка Џулија Робертс (52), според пишувањата на странските медиуми, се разведува од својот сопруг Даниел Модер (50). Имено, анонимен извор за „National Enquirer“ изјавил дека сопружниците се на работ на развод кој би можел да ги чини 200 милиони долари, поради расправија за време на прослава, а причината била …

Повеќе

Нивниот брак беше совршен, се додека тој не ја изневери

Седумгодишниот брак на Џастин Тимберлејк и Џесика Бел изгледаше совршено се до моментот кога тој беше фотографиран со колешката Алиша Вејнрат, како се држат за рака за време на едно вечерно излегување. 30-годишната Алиша беше видена како го допира за коленото пејачот, а потоа тој ја фати за рака и …

Повеќе

Трета среќа: Скарлет Јохансон се мажи со своето момче

Познатата актерка ќе се венча со своето момче Колин Џостон, иако по два неуспешни брака често велеше дека веќе не верува во тоа. Пријателите на парот за повеќе медиуми потврдиле дека Скарлет и Колин наскоро ќе се венчаат. Тие се свршија во мај оваа година. Парот почна врска кратко по …

Повеќе

Најубавите холивудски парови со совети за среќен брак

Тие се во долгогодишни врски, па на темата брак, взаемен почит и љубов тие имаат неколку совети да споделат… Мишел и Обама Барак View this post on Instagram #mypresident 🖤🖤🖤🖤🙏🏼💙💙🙏🏼💙💙 #Repost @44th_potus with @get_repost ・・・ How romantic was this meal…#tbt?😍 #forever44 . . . #44thpresident #44thpotus #presidentbarackobama #presidentobama #potus44 #barackobama …

Повеќе