Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 4)

Архива на ознаки:

Тајната за среќен брак се крие во бројот пет

Тајната на среќниот брак е во тоа да паровите поминат пет дена и ноќи одвоени, покажало новото истражување. Оние испитаници кои често мораат да работат далеку од дома одговориле дека се посреќни во своите врски од оние кои не мораат често да патуваат. The Sun пишува дека одвоеноста им помага …

Повеќе

Мажи, ова е вистинската причина зошто жените ве изневеруваат

Доколку сте оженет маж и го читате ова постои голема веројатност вашата сопруга да ве изневерува, а вистинската причина за тоа не е она што го очекувате. Последните истражувања врзани за изневерувањето дојдоа до резултат дека дури 15% од мажените жени ги изневеруваат своите сопрузи. Вистинската бројка е многу поголема. …

Повеќе

Кралицата Елизабета и принцот Филип ја прославуваат 72 годишнина од бракот

Да се биде во брак повеќе од 70 години е успех само по себе, а особено кога сте под будното око на јавноста како кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг, принцот Филип. Во текот на годините сигурно поминувале низ тешки препреки и се соочувале со разноразни проблеми, но долговечниот пар докажа …

Повеќе

И покрај разликата во годините, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас прославија 19 години брак

Мајкл Даглас и Кетрин Зета Џонс се родени на исти ден, 25 септември, но холивудскиот актер од убавата сопруга е постар дури 25 години. Денес слават 19 годишнина брак, во текот на кој добија две деца, синот Дилан Мајкл и ќерката Сајрус Зета. View this post on Instagram As time …

Повеќе

Лепа Брена за киднапирањето на синот: Не повреди на сите нивоа

Фахрета Живојиновиќ(59), една од најпознатите пејачки во регионот, позната како Лепа Брена, следниот месец слави 28 години од бракот со својот сопруг Слободан Живојиновиќ(56). – Имавме судбинска љубов и поминавме низ прекрасни денови, но и тешко моменти. Тешките моменти беа предизвик: повредата на ‘рбетот на Бобо, мојата повреда на колената, …

Повеќе

Неколку зборови со кои ќе ја прекинете караницата со картнерот

Партнерите кои постојано се караат, најчесто ниту ја знаат причината, но едноставно сакаат што побзо да заврши. Експертите откриле како тоа да се постигне. На партнерот треба да му покажете дека сте на иста страна, односно дека сте во ист тим, а со самото тоа караницата ќе го смени патот. …

Повеќе

Холивудскиот актер откри како одржува баланс во родителството и бракот

За популарниот актер родителството е спој на дисциплина и попуштање. Метју Меконахи и сопругата Камила Алвес се родители на ќерката Вида и двата сина, Леви и Ливингстон. Откако стана татко во далечната 2008, Метју отворено прозборе за одгледувањето деца, рамнотежата меѓу работата и родителството. „Од својата осма година знаев дека …

Повеќе

Џејмс Мекавој се ожени во тајност

Актерот кој ја играше главната улога во филмскиот серијал за моќните мутанти „Икс мен“, Џејмс Мекавој, наводно тајно се венчал со девојката Лиза Либерати. Откако се разведе од Ен Мари Даф, со која беше 11 години во брак, Џејмс Мекавој наводно застанал пред олтар со Лиза Либерати со која е …

Повеќе

Британка советува – секоја жена треба да го изневери сопругот

Љубовта е превртлива работа која може да ви се „удри“ од глава ако погрешно ја сфатите или претерате. Една Британка многу гласно и искрено зборува за своите искуства и се претставува како секс експерт, а нејзиниот поранешен сопруг Стивен се сложил да имаат отворен брак. По неговата смрт, Луиза продолжила …

Повеќе

Од што се плаши Викторија Бекам ?

Заедно се две децении, а максимално се посветени на својата врска и децата. Викторија Бекам се појави во едно интервју на телевизија, каде зборуваше за бракот но и за прв пат го спомна нивниот сексуален живот. На поранешната спајс девојка ѝ беше поставено прашање на кое подготвено одговори, а зборуваше …

Повеќе