Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 5)

Архива на ознаки:

Доста ѝ е од прашања: Опра ја откри вистинската причина зошто не се омажила и нема деца

Осум години откако нејзиното телевизиско шоу згасна, 65годишната ѕвезда, Опра Винфри и понатаму не застанува. Последен во низата е нејзиниот проект за Apple TV кој ќе биде фокусиран на менталното здравје. Пред почетокот на емитување на емисијата, Опра прозборе за тоа и за детали од приватниот живот кои многу ја …

Повеќе

Хајди Клум го менува презимето

Познатата манекенка реши и легално да го смени своето име. Четириесетишестгодишната моделка и ТВ личност денеска пополни документи со кои бара да го смени презимето од Клум во Кулиц, односно да го земе презимето од сопругот. Во документите како причина за ваквото барање го наведува бракот со Том Кулиц. Хајди …

Повеќе

Џастин не е вљубен во сопругата Хејли

Канадскиот миленик на тинејџерките и девојките ширум светот, музичарот Џастин Бибер, повторно го кажа судбоносното „Да“ со својата сопруга Хејли Бибер, пред семејството и пријателите, на раскошна венчавка која се одржа во Јужна Калифорнија, но не е сè така романтично како што изгледа. Во едно видео објавено на Инстаграм, Хејли …

Повеќе

Кристијано Роналдо ќе се жени

Светски популарниот фудбалер беше забележан на романтична вечера со партнерката Џорџина Родригез, во Италија, само неколку дена откако објави дека има намера да се ожени со неа. Фудбалскиот ас и поранешната асистентка во продавница, заедно се од 2016 година, а Кристијано откри дека венчавката со Џорџина ќе биде исполнување на …

Повеќе

Анистон во очајна состојба по распадот на бракот (ФОТО)

Актерката Џенифер Анистон, позната по нејзината улога во серијата „Пријатели“, се појави во јавнонст во понеделникот, и не изгледаше најдобро. Таа имаше сериозен израз на лицето кога излезе од Кинескиот театар во Холивуд, каде што даваше поддршка на нејзиниот добар пријател Џејсон Бетман и неговиот нов филм „Game Night“. Во …

Повеќе

Каква е тајната за среќен брак на Кристен Бел?

Среќен брак е нешто, за кое секој разговара и го сака. Има дури и цели книги за тоа како тој да се зајакне и да се направи посреќен. A понекогаш, омилените ѕвезди се тука да помогнат и да го споделат своето искуство. Ова е случај со Кристен Бел, кој го …

Повеќе

Нема докази дека Анистон и Теру биле во брак?

Пред неколку дена, на изненадување за секого, Џенифер Анистон и Џастин Теру се разделија. Двајцата се венчаа на тајна церемонија во нивната куќа во „Бел ер“ пред две и пол години, а имаа врска вкупно седум години. Информациите за раздвојување беа дистрибуирани како официјална изјава од двајцата. Меѓутоа, сајтот TMZ …

Повеќе