Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Џорџе Давид позитивен на коронавирусот: Бев неодговорен, се дружев со 500 луѓе

Музичарот и еден од членовите на жирито на музичкото шоу „Ѕвезде гранда“, Џорџе Давид Николиќ, е позитивен на коронавирусот. Сега е во болница во карантин. За својата здравствена состојба зборува преку социјалните мрежи, а за српските медиуми откри каде се заразил, со кого се дружел и какви симптоми имал. – …

Повеќе

Се покаја: Џорџе Давид со потресна порака од болница, „Се правев паметен“

Пејачот Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот пред два дена, а сега, како што рекол, за прв пат се наоѓа во болница. Интересно е што пред да заболи тој давал изјави во кои тврдел дека вирусот е „кинеска измама“, на која не треба да ѝ се верува и …

Повеќе

Српскиот музичар позитивен на коронавирусот: Очаен сум

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине но, болница. Пекол, како да си во затвор, во војска. Луѓе, чувајте се. Ве молам“, наишал 55-музичар на инстаграм. View this post on Instagram Na …

Повеќе