Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Трамп ги предупреди Меган и Хари, еве што тие му вратија

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган не планираат да бараат од американската влада помош околу трошоците за своето осигурување, соопштија вчера нивните портпароли. Ваквата реакција на Хари и Меган следува како рекација на твитот на американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно напиша дек САД нема да плаќа за нивната …

Повеќе

Лили Рајнхарт бесна поради советот на Трамп за користење заштитни маски

Проблемот со недостатокот на заштитни маски станува глобален, а во меѓувреме се појавија многу совети за како да ги направите дома или да ги употребувате одново износените. Дури и претседателот на САД советува рециклирање и реупотреба на веќе носената маска, што многу ја разлути актерката Лили Рајнхарт. „Сестра ми е …

Повеќе

Трамп продолжува со отпуштања поради скандалот со Украина

Претседателот на САД Доналд Трамп ја повлече номинацијата на Елен Мекаскер, потсекретар во министерството за одбрана, за директор за финансии и ревизија во Пентагон, соопштија некои американски медиуми. Повлекувањето се должи на тоа што Мекаскер се сомневала во целта на задржувањето на воената помош за Украина. Задршката на оваа помош, …

Повеќе

Индија полуде по Меланија Трамп, ја дочекуваа со овации и билборди (ФОТО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се во официјална посета на Индија. За оваа земја може да се каже дека повеќе ја обожава првата дама, отколку самиот претседател. Тие со билборди го најавувале нивното доаѓање, а кога пристигнале, целата нација се радувала и била воодушевена од Меланија …

Повеќе

Трамп не го сака Паразит: Не е импресиониран

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не му се допаднало тоа што овогодинешниот добитник на Оскар за најдобар филм е остварувањето кое доаѓа од Јужна Кореја. „Колку беа лоши наградите на Академијата оваа година, дали видовте? А поведникот е…. филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп на собир во Колорадо, имитирајќи ги …

Повеќе

Тачи: Трамп со писмата го скицираше епилогот на дијалогот Косово-Србија

Косовскиот претседател Хашим Тачи смета дека претседателот на Соединетите Амрикански Држави Доналд Трамп покажал големо внимание за јакнењето на мирот и стабилноста во Западен Балкан, јави дописникот на МИА од Приштина. Тачи на својата страница на Фејсбук напиша дека писмата што Трамп пред нешто повеќе од една година им ги …

Повеќе

Говорот на Трамп засенет од партиски поделби и конфликт со Пелоси (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа по третпат се обрати до нацијата во традиционалниот годишен говор наречен „за состојбата на единството“. Настанот беше засенет од партиски поделби и конфликт со Ненси Пелоси, спикер на Претставничкиот дом. Присуството на Трамп во големата сала на Конгресот на САД беше пречекано со половичен аплауз …

Повеќе

Експерти и адвокати ќе го застапуваат Трамп во судењет за импичментот

Американскиот претседател Доналд Трамп избра правен тим од бранители со звучни имиња, долгогодишни експерти и адвокати, кои ќе го застапуваат во судењето за импичмент од вторник идната недела. Во тимот се вклучени Кенет Стар, обвинител кој го презентираше случајот за отповикување на поранешниот претседател Бил Клинтон. Потоа, во вторник треба …

Повеќе

Познатата музичарка се враќа во школо: Сакам да бидам политичарка

Карди Би е една од најпознатите раперки на денешницата. Откако пред неколку години го издаде синглот „Bodak Yellow“, стана вистинска „фабрика“ за хитови. Но, пред да стане позната музичарка, таа била ТВ и интернет ѕвезда. Судејќи по неодамнешните објави на Твитер, Карди Би навистина се заситила од славата и шоубизнисот, …

Повеќе

Меган и Хари ја одложуваат преселбата во Лос Анџелес поради една причина

Меган Маркл и принцот Хари наводно сакаат да се преселат во Лос Анџелес, но откако ќе му заврши мандатот на Доналд Трамп како претседател на САД. Парот наводно ја разгледува можноста дел од времето да го поминува во Лос Анџелес, а дел во Торонто, пишува Daily Mail. Одлуката за Лос …

Повеќе