Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Гризман демантира дека има проблеми во Барселона

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман, ги негираше написите на угледниот медиум „Франс Фудбал“. Францускиот весник напиша дека стрелецот не се чувствувал добро во соблекувалната на Каталонците. – Тие ми завидуваат за освојувањето на Светското првенство, наводно кажал Гризман, според весникот. Од околината на напаѓачот, сепак експлицитно негираат дека напаѓачот кажал …

Повеќе

Гризман: Го напуштив Атлетико за да научам нов фудбал

Летната набавка на Барселона, Антоан Гризман даде интервју за телевизијата на УЕФА, на која зборуваше за причините за напуштање на Атлетико Мадрид, неговата адаптација во тимот на Каталонците и изгубеното финале од Реал Мадрид во Лигата на шампионите во 2016 година. За разделбата со Атлетико: „Не го напуштив Атлетико за …

Повеќе

10 од Атлетико го расплакаа Арсенал на „Емирати“

Арсенал не успеа да победи против Атлетико (Мадрид) во првиот 1/2-финален натпревар од Лига Европа, кој се одигра на „Емирати“, и стигна само до реми 1:1, иако водеа во резултатот речиси до самиот крај. Првиот погодок во натпреварот беше дело на Лаказет кој се запиша во 61-та минута и така …

Повеќе

Атлетико ќе го позлати Гризман за да остане

Атлетико Мадрид е подготвен да ја позлати својата ѕвезда Антоан Гризман за да го задржи Французинот, кој е поврзуван со Барселона и Манчестер Јунајтед. Според неодамнешните гласини, „јорганџиите“ се подготвени да му понудат на напаѓачот 300.000 фунти неделно, само за да остане. За тимот од Мадрид се вели дека се …

Повеќе

Јувентус подготвува трансфер-удари: Ги зема Кавани и Гризман

Јувентус планира да го засили нападот во текот на летото. Според „Корире дело Спорт“, клубот од Торино ја разгледува можноста да го купи Единсон Кавани од Пари Сен Жермен, кој сака да ја напушти Франција. Италијанскиот шампион, исто така, ја разгледува опцијата за Антоан Гризан од Атлетико Мадрид, но тој …

Повеќе

Барса ќе треба да игра со шест напаѓачи, ако го купи и Гризман

Централниот дефанзивец на Барселона, Самуел Умтити, се пошегува дека тимот ќе мора да игра со шест напаѓачи ако го привлече и неговиот сонародник Антоан Гризман. Атлетико Мадрид веќе неколку месеци е поврзан со каталонскиот гигант и неодамна одлучи да се пресели на стадионот „Камп Ноу.“ „Јас станав агент! Не, само …

Повеќе

Сопругата на Гризман разгледува куќи во Барселона

Партнерката на ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман – Ерика Чоперена бара куќа во Барселона, објавија од радио „Catatalunya“. Според медиумите, Ерика минатата недела гледала неколку домови во главниот град на Каталонија. Наводно, 26-годишната сопруга на Французинот го искористила натпреварот помеѓу двата тима минатиот викенд, за да погледне неколку места. …

Повеќе

Во Шпанија: Гризман сигурен за Барса

Атлетико Мадрид и Барселона се договориле за продажба на Антоан Гризман во текот на летото, објави весникот Sport. Ова го тврди новинарот Алберт Рог од шпанското издание, според кого трансферот е сигурен и ќе стане факт по крајот на оваа сезона. Интересно е дека клаузулата за одрекување на францускиот репрезентативец …

Повеќе

Гризман со два услови, за да заигра во Реал

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман ја отвори вратата за градскиот ривал Реал Мадрид, пишува „Дон Балон“. Според изданието, Французинот, кој е поврзуван и за трансфер во Барселона, побарал две работи од шефот на Реал Мадрид за да каже „да“ на можниот договор. Првиот е да добие 25 милиони евра …

Повеќе