Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 10)

Архива на ознаки:

Послатки им се авантурите: Три знаци кои не сакаат да се „врзат“

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки однос со некого. За тоа треба да најдат некој кој е со слободен дух и кој знае да функционира во ваков однос, бидејќи така нема да …

Повеќе

Најдобри парови: Хороскопски знаци со најстрасни љубовни врски

Многумина веруваат дека страста е минлива работа и дека по почетната фаза, медениот емсец, таа едноставно исчезнува. Но, тоа не мора да биде така. Во некои случаеви, љубовниот оган само расте. За да се случи тоа, доколку им верувате на астролозите, потребно е да се спојат одредени хороскопски знаци. Според …

Повеќе

Хороскопскиот знак открива кој е вашиот идеален тип на маж

Секоја жена има одреден тип на маж кој најмногу ја привлекува. И додека едни сакаат романтичари, други мачо мажи, голема улога игра хороскопор. Постои совршен тип на маж за секоја од четирите видови на знаци, па проверете кој е вашиот. Водени знаци – Рак, Риби, Скорпија Водените знаци секогаш се …

Повеќе

Кои се вашите најдобри особини според хороскопскиот знак?

Според хороскопот, секој знак има свои позитивни и негативни страни. Овојпат ќе ги разгледуваме само позитивните. Овен Овните не отстапуваат од она што го наумиле. Тие се посветени на своите цели и ќе направат сѐ за да ги исполнат во целост. Личностите родени во знакот Овен се бестрашни и смели, …

Повеќе

Овие знаци се најразмазени знаци во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со личност која постојано оди по своие, ве контролира, менува расположение и сл. Без разлика дали овде се пронајдовте себе или својот партнер, обидете се заедно …

Повеќе

Најарогантните хороскопски знаци – со нив нема излегување на крај

Четири астролошки претставници некогаш толку претеруваат со својата ароганција, што дури и стануваат непријатни како друштво. Секој од нас поседува одредена доза на ароганција, но, овие четворица знаци малку претерале во тоа. Еве за кого се работи, со проценка на ароганцијата на скала од 1 до 10: БИК Нивната ароганција …

Повеќе

Келтски хороскоп со животни: Дознајте кое сте и што значи тоа за вас

Во келтскиот хороскоп има 13 знаци, сите симболизирани од одредено животно, кое симболизира карактеристики на припадниците на тој знак. Познато ви е дека постои и кинески и арапски и каков уште не хороскоп, а во продолжение прочитајте ги толкувањата за вашиот знак според келтскиот хороскоп: ЕЛЕН (24 декември – 20 …

Повеќе

Ова се најчувствителните хороскопски знаци

Тие најчесто се чувствуваат несфатено и како никој да не ги цени доволно. Личностите родени во овие хороскопски знаци се исклучително чувствителни и емоциите најчесто играат главна улога во нивните животи. Ова се трите хороскопски знаци кои важат за најголеми емотивци: Рак Раковите се чувствуваат потполно несфатени. Најчесто мислат дека …

Повеќе

Тешки и напорни: Овие хороскопски знаци најтешко се засакуваат

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате. Девица Перфекционистичката Девица често остава впечаток дека си се доволни сами на себе. Често на луѓето околу …

Повеќе

Неделен хороскоп: Овните флертуваат, Раковите се целосно изгубени

Неделниот хороскоп ви дава одредени насоки како ќе се развиваат нештата и што можете да очекувате од себе и од ѕвездите. Прочитајте како тоа ќе влијае врз вашиот хороскопски знак. Овен Овните имаат поволен љубовен период во кој може да прават што сакаат, и да го држат партнерот на дистанца …

Повеќе