Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 3)

Архива на ознаки:

Овие пет хороскопски знаци постојано ги трпат критиките на партнерот

Некои хороскопски знаци се често мета на осуда од страна на своите партнери. Бројните критики го тестираат нивното трпение, а ретко кој може да ја издржи врската со личност која постојано бара „влакно во јајцето“. Риби Станува збор за сочувствителни и љубезни личности кои мислат дека критиките доаѓаат од оние …

Повеќе

Овие хороскопски знаци се најголемите хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон болестите. И при најмала болка, следниве пет знаци веднаш помислуваат на најлошото. 1. Девица Девицата е најголем хипохондрик. Постојано прави некои истражувања и замислува дека …

Повеќе

Личностите родени во овој хороскопски знак важат за најквалитетни пријатели

Тие се верни, добронамерни и искрени, а пријателите ретко ги менуваат. Според хороскопот, Јарците важат за најдобри и најквалитетни пријатели кои може да ги имате. Имено, со знакот Јарец владее Сатурн, што ја објаснува нивната мудрост и широк спектар на знаење кое сакаат да го споделат со сите. Иако на …

Повеќе

Тешко ќе ги прочитате: Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една од карактеристиките кои ги имаат овие три хороскопски знаци кои се обвиени со вел од тајни, иако на прв поглед изгледаат топло и дружељубиво. Рак …

Повеќе

Пролетен љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали сте сингл или вашето срце веќе некому припаѓа, пролетта е идеално време да внесете помали или поголеми освежувања во вашиот љубовен живот. Еве што им носи птолетта на сите хороскопски знаци кога е љубовта во прашање: Овен Оваа пролет ќе ви донесе неколку изненадувања, поради кои ќе …

Повеќе

Неделен хороскоп: На Лавовите им се враќа личност од минатото

Со самото прекинување на ретроградноста на Меркур, доаѓа нова етапа во животите на сите хороскопски знаци. На повидок е навистина возбудлива недела. Искористете го тоа. Овен Оваа недела очекувајте го неочекуваното. Ќе бидете обземени од силни емоции, а можна е и нова романса. Ако сте вљубени, партнерот ви враќа дури …

Повеќе

До нив тешко ќе допрете: Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

Секој од следните три хороскопски знаци води своја внатрешна борба која никогаш не ја покажува пред светот, мислејќи дека никој нема да ги разбере како им е. Тие се тешко пристапни и секој обид да ги прочитате или да сакате да им помогнете, може да остане без никаков резултат. Еве …

Повеќе

Овие хороскопски знаци постојано ги пречитуваат пораките од поранешниот партнер

Читањето на пораките од поранешниот партнер понекогаш изгледа како повторно читање на омилената книга. Многумина на тој начин наоѓаат утеха и се потсетуваат на убавите денови од пропаднатата врска. Кај одредени хороскопски знаци таа навика е толку изразено што постојано се враќаат во минатото, а тоа ги спречува да најдат …

Повеќе

За овие четири хороскопски знаци, март ќе биде месец на љубовта

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување на полето на љубовта. Бик На личностите родени во знакот Бик, Венера им носи сензуален шарм на кој …

Повеќе

Личностите родени во овие знаци се најдобар избор за сериозна врска

Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители. PixabayСепак, некои хороскопски знаци имаат тенденција за достигнување емоционална зрелост побрзо од другите, па доколку сакате зрел, верен, комуникативен партнер, тогаш овие хороскопски знаци се идеални …

Повеќе