Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 6)

Архива на ознаки:

Наскоро започнува: Што ни носи ретроградниот Меркур?

Одлично знаеме за овој период и кога тој ќе настапи никому не му е лесно. Овој пат, ретроградниот Меркур носи бура во нашите животи, а прв пат оваа година се појавува на 16 февурари. Многу убави и романтични љубовни врски ќе бидат разнишани со лоша комуникација и неразбирање. Овој период …

Повеќе

Животни принципи по кои се води секој хороскопски знак

Јасно и прецизно – ова се животните принципи на сите хороскопски знаци. Овен – Не се расправај со мене. – Прво размисли, а потоа зборувај. – Таму каде другите запираат, јас давам гас. – Ќе бидам засекогаш млад. – Направи како што правам и јас. – Најтешко е да го …

Повеќе

Овие мажи се многу љубоморни, внимавајте!

Кога станува збор за хороскопските знаци, астролозите едногласно се сложуваат и ни ги откриваат најљубоморните мажи во зодијакот. Скорпија Шампиони во љубомора. Темпераментни и склони кон кокетирање, па секогаш ќе се сомневаат во партнерот. Развиената фантазија ги присилува да гледаат кој ви лајкнува на инстаграм и кои се вашите пријатели …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Вага?

Вагата, сосема разбирливо, целиот свој живот го посветува во тоа да воспоставува баланс и рамнотежа во секое поле. Но, во исто време, со самото тоа што има две страни, може да биде и многу неодлучна. Карактерот им е срдечен, секогаш се ведри, друштвени, се однесуваат пристојно и никогаш не изостануваат …

Повеќе

Жените родени во овој хороскопски знак најлесно ќе ги засакате

Дали некогаш сте биле маѓепсани од некоја Водолја? Водолијата е најмистериозниот хороскопски знак, а љубовта на жената родена во овој знак е вистинска и единствена. Неконвенционални, неортодоксни и склони кон боемски начин на живот со посебна група пријатели, жената Водолија е пример за многумина. Тие се друштвени, интелигентни и пријателски …

Повеќе

Хороскопот открива: Вашата идеална свадба

Љубителите на астрологијата веруваат дека се е запишано во ѕвездите. Според нив, хороскопот открива кои знаци се некомпатибилни, колку сте романични, како се однесувате кон својот партнер, па дури и какви подароци сакате. Затоа нека не ве чуди што веруваат и дека хороскопскиот знак може да открие како би требала …

Повеќе

Доаѓа ретрограден Меркур: Еве што ќе ви донесе!

Почнувајќи од 14 февруари па до 10 март, започнува астролошкиот феномен познат како ретрограден Меркур, кој носи бура во нашите животи. Ова е прв ретрограден Меркур за 2020 година. Многу врски ќе имаат криза поради лошата комуникација и неразбирањето, па може да се каже дека тој период ќе биде тест …

Повеќе

Кои хороскопски знаци го обожаваат Денот на вљубените, а кои не можат да го поднесат?

Според астролозите, одредени хороскопски знаци уживаат во Денот на вљубените и со задоволство го прославуваат, додека пак другите не можат да го поднесат. Овие знаци го мразат Св. Валентин со целото срце: Јарец – иако се романтични, многу ги нервира вештачката еуфорија и претерувањето со скапи подароци. Водолија – овој …

Повеќе

Овие хороскопски знаци обожуваат драматични врски

За нив идеална љубовна врска е онаа од шпанските апуници. Овие знаци на зодијакот обожуваат индриги и драматичност бидејќи сметаат дека тоа покажува дека нивната врска е жива. Сепак, себе си често се нарекуваат непоправливи романтичари и не гледаат ништо лошо во својата љубов кон драмата. Скорпија Скорпиите се многу …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Девица?

Девицата важи за главен „сметководител“ и критичар меѓу останатите хороскопски знаци. Затоа, не е ни чудо што овие лица се интелигентни, способни и прилагодливи. Но, на сметка на тоа им недостига интуиција, инстинкт, имагинација и самодоверба. Тие имаат одлична меморија, а она што го паметат, знаат и како да го …

Повеќе