Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 7)

Архива на ознаки:

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Лав?

Претставниците на хороскопскиот знак Лав се луѓе кои имаат голема телесна и умствена сила, огромен потенцијал и сето тоа умеат да го искористат на вистински начин. Нивните апетити се големи, волјата цврста, а самодовербата јасно изразена. Одлично знаат што сакаат, а веќе имаат и план како тоа ќе го постигнат. …

Повеќе

Брутални и искрени: Се работи за овие три хороскопски знаци

Лицата родени во овие три хороскопски знаци секогаш ќе бидат искрени со вас и ќе ви ја кажат вистината, без разлика дали е убава или не. Веројатно со својата бруталност и ќе ве повредат, бидејќи не гледаат ништо лошо во тоа директно да бидат реални и отворени, без да цензурираат …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Рак?

На прв поглед може да ви изгледаат како тврд орев, но длабоко во себе Раковите кријат сложена емоционална структура и уникатен начин на доживување и искажување на чувствата. Тие се создадени од крв, месо и емоции и многу сентиментално доживуваат сè што се случува околу нив. Од друга страна, молчеливи …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Близнаци?

Близнаците, генерално, не се хороскопски знак кој може да се пофали со челична волја и цврст став, но затоа нивните интелектуални способности се исклучителни. Тие се сестрани, имаат широки познавања од многу области, умеат да ги користат зборовите правилно, снаодливи се и ништо не може да ги изненади. Во друштво …

Повеќе

Неделен хороскоп: Недела на зацврстување односи и позитивна енергија

Овен Ќе имате доста самодоверба и тоа позитивно ќе влијае на вашата врска. Ќе блескате и ќе добивате комплименти. Оваа недела е создадена за флерд, особено ако сте на некое патување. Позитивни сте и имате вишок енергија. Успехот на работа е загарантиран, но немојте да трошите премногу пари. Бик Можете …

Повеќе

Нешто посебно се подготвува за овие три знаци во февруари

Февруари ќе биде интересен период, особено поради ретроградниот Меркур. Но, негрижете се, енергијата ќе биде многу попозитивна отколку во јануари. На 9 февруари не очекува полна песечина во Лав и тоа на само неколку дена пред средбата на Марс со Јупитер, Сатурн и Плуто во Јарец, што ќе ни донесе …

Повеќе

Хороскопот открива: Што сака вашиот партнер за Денот на вљубените

Бирањето подарот за партнерот е тешка работа, бидејќи саката да го воодушевите и изненадите во исто време, а особено е тешко за Валентајн. За среќа, можете да се потпрете на хороскопот, па да видите што сака вашата друга половина. Пронајдете го хороскопскиот знак на својот сакан/а и откријте со што …

Повеќе

Овие пет хороскопски парови се целосно некомпатибилни

На некои луѓе едноставно не им е судено да бидат заедно или тоа зависи од тоа во кој хороскопски знак сте родени? Според астролошките толкувања, постојат хороскопски знаци кои ниту во еден случај не се сложуваат кога се во прашање романтичните односи. Овие хороскопски парови немаат големи шанси да им …

Повеќе

Месечен хороскоп: Лавовите ќе имааат финансиски проблеми, а Овните големи успеси

Овен Доколку сте слободно, не враќајте се на старите приказни, сега е време за нова љубов. Ве очекува одличен месец во љубовните оноси. Венера ќе влезе во вашиот знак и ќе ја разбуди желбата за љубов. Најдете начин да го разубавите работното место, правете компромиси со колегите и избегнувајте расправии. …

Повеќе

Носат неволја: Ова се најхаотичните хороскопски знаци

Постои ли нешто позитивно во хаосот Вистинскиот хаос не е позитивен или негативен, тој е случаен и ескплозивен. Може ли да се направи или контролира? Одговорот е да. Меѓутоа за некои луѓе предизвикувањето хаос и сведочењето на таквите случаи е извор на позитивна возбуда. Скорпија Скорпиите не само што сакаат …

Повеќе