Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Што се случува денеска со Шупет, мачката на Карл Лагерфелд?

Кога Карл Лагерфелд почина во 2019 година, се слушнаа гласини дека неговата мачка Шупет ќе ја преземе ни помалку, ни повеќе, туку Ана Винтур. Но, по кратко време стана јасно дека тоа е само шпекулација. Прашањето околу неговото наследство и понатаму е отворено, иако се зборуваше дека целото богатство ќе …

Повеќе

Светот не е ист без нив: Познати личности кои починаа во 2019

Оваа година ќе ја паметиме по многубројните настани на домашната и на светската сцена, но она што дефинитивно ќе остане незаборавено е колку познати личности всушност нè напуштија, оставајќи зад себе богата историја. Карл Лагерфелд – дизајнер кој беше бренд сам по себе и креативен директор на Шанел. За наследството …

Повеќе