Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

НЕОДОЛИВО КАДИФЕНО МЕЧЕ: Преслатко куче кое го следат половина милион луѓе (ФОТО)

Чаудер е куче од расата чау чау, кое е едно од најпопуларните на Инстаграм. Не е новост миленици да се инфлуенсери и да бидат многу познати на социјалните мрежи. Ова преслатко куче секој ден ги освојува срцата на корисниците на Инстаграм. Тоа, заедно со сопствениците живее на Филипините, многу е …

Повеќе

Емили целосно гола во кревет, најсреќно на сликата е нејзиното куче (ФОТО)

Згодната Емили Ратајковски позираше целосно гола во кревет, заедно со нејзиното куче од расата волчјак, кое според фановите, е навистина среќно. Емили успеала целосно да го покрие своето тело, но сепак да навести дека не носи никаква облека. Во прв план е нејзиното милениче, кое веќе и самото стекна голем …

Повеќе

Три пријави за лицата кои се изживуваа со уличо куче во Куманово

Лицето кое синоќа во Куманово брутално шутираше куче заработи три пријави преку опцијата „Red Button“, која може да се најде на веб страницатана Министертството за внатрешни работи. Во моментот, Министерството работи на откривање на лицата инволвирани во ужасниот чин. На снимката се гледа како младото момче кое зборува на кумановски …

Повеќе

„Го ритна несакајќи“: Куче брутално шутирано на игралиште во Куманово (видео)

Млади лица од Куманово се изживуваа со кучето на локалното игралиште. На снимката се гледа како младото момче кое зборува на кумановски дијалект силно го удира кучето во пределот на стомакот, а тоа со болка и плач избега. На крајот од видеото се слуша како лицето кое снима  вика: „Го …

Повеќе

Куче во Хонгконг заразено од коронавирус

Куче во Хонг Конг е заразено со новиот коронавирус. Кај кучето е регистрирано „ниско ниво“ на вирусот, соопштија властите. Се работи за куче кое е домашно милениче, соопшти градското Одделение за земјоделие и рибарство. Ќе бидат извршени дополнителни анализи за да се утврди дали кучето е заразено или само преносител …

Повеќе

„Шепасти Ентузијасти“ организираат мала шепаста забава

По повод 1 година постоење Шепасти Ентузијасти организираат мала шепаста забава. -Добредојдени сте со вашите миленици во Дог паркот во Градскиот парк Скопје. Воедно сите што се мислите да вдомите куче ќе имате можност да си вдомите Ќе дојдат нашите најмлади членови и ќе може лично да ги запознаете и …

Повеќе

Пати ли вашиот миленик од желудечни проблеми? Испробајте го ова решение

Луѓето не се единствени на кои понекогаш можат едноставни домашни лекови да им помогнат во лекување на варењето и проблеми со желудникот. Иако сите домашни лекоби на можат да се применат во лекување на вашиот четвороножен миленик, еден е испробан и делува при ублажување на проблемите со варењето кај луѓето …

Повеќе

Необични навики: Зошто кучињата уринираат во чинијата со храна, а мачките ги гризат екраните

Нашите миленици имаат некои необични ритуали кои понекогаш можат да не насмеат, но и да не загрижат. Доколку се прашувавте зошто вашите миленици имаат одредени навики кои не можете да ги објасните или разберете, може ќе ви помогне следните појаснувања. Папагал: Огледалце, огледалце Папагалите покажуваат интерес за својот одраз во …

Повеќе

Во заблуда сте: Ако вака го шетате своето куче, правите голема грешка

Кратките прошетки во кои целта е само нужда и олеснување, на кучето воопшто не му се допаѓаат, а ако го правите тоа, тогаш многу грешите со вашето милениче. Прошетката е омилен дел од денот на кучињата, тие особено се радуваат кога се надвор, а воопшто не им се допаѓа кога …

Повеќе

Тага во домот на Кетрин и Мајкл, останаа без значаен член на семејството

Откако се вратија од празничниот одмор на Занзибар, Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас ги дочека голема тага. Нивниот домашен миленик, кучето Фигаро, починало, а тоа многу тешко го поднеле сите дома. – Ти благодарам, драг мој Фигаро, за сите години од твоето пријателство и љубов. Многу ќе ми недостасуваш, …

Повеќе