Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Д-р Љатифи: Пет новозаболени од Ковид-19, еден починат во Куманово

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира пет новозаболени лица од Ковид-19, четири од Куманово и еден пациент од Липково, соопштија, денеска надлежните од јавната здравствена установа. Министерството за здравство соопшти дека 68 годишна пациентка починала во амбуланта на Инфективната клиника. – Сите новозаразени веќе имале контакти …

Повеќе

Приведени тројца кумановци за време на полицискиот час

Изминатото деноноќие во Куманово шест лица го прекршиле полицискиот час. Тројца се приведени. Како што соопшти МВР, од 7 часот вчера до 7 часот утрово на подрачјето на Куманово регистрирани се шест прекршувања на мерката забрана за движење. -Преземени се мерки и активности, при што за три лица се земени …

Повеќе

Уапсен маж од Богданци кој побегнал од „Затвор Куманово“

„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово“ соопштуваат од полиција. На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.

Повеќе

Повредените во експлозијата во Романовце и натаму во критична состојба

Тројцата пациенти кои беа хоспитализирани во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ по експлозијата на плинска боца во кумановско Романовце се уште се наоѓаат во тешка критична состојба. Директорот на ТОАРИЛУЦ, Илир Хасани денес информираше за нивната состојба истакнувајќи дека нема подобрување. -Состојбата на повредените при експлозијата на плинска боца во кумановско …

Повеќе

Утре ден на жалост во Куманово

Утре е ден на жалост во Куманово, едногласно одлучија советниците на денешната вонредна седница на Советот, закажана по повод вчерашниот трагичен настан во Романовце каде што во семејна куќа по експлозија на плинска боца и пожар на место загинаа три дечиња, подоцна и 58 годишен маж го загуби животот, а …

Повеќе