Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Австрискиот филм „Лилијан“ избран за најдобар на 18. „Синедејс“

Австрискиот филм „Лилијан“ по сценарио и режија на Андреас Хорват е прогласен за најдобар меѓу осумте филма во официјалната селекција на 18. Фестивал на европски филм „Синедејс“ кој беше затворен вечерва во кино „Милениум“. Филмот раскажува за руска емигрантка во Њујорк која откако ѝ истекува визата решава да се врати …

Повеќе