Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Кралицата ја вработи поранешната шефица на ПР на Меган и Хари

Вкупно 15 вработени кај војвотката и војводата од Сасекс мораа да бидат отпуштени или прераспределени откако парот се повлече од кралското семејство. Но, Сара Летам, која работеше како шеф на службата за односи со јавност, остана во кралското семејство и тоа ангажирана токму од кралицата Елизабета. Пред Меган и Хари, …

Повеќе

За два дена, Меган и Хари ќе останат без овие привилегии

Во вторник, 31 март, војводата и војвотката од Сасекс официјално ќе отстапат од своите кралски должности и ќе се посветат на својот нов живот, кој ќе го водат во Британија и Северна Америка. По овој датум, парот повеќе нема да ужива во привилегиите кои ги имаат членовите на монархијата. Повеќе …

Повеќе

Меган Маркл замина во Канада: Беше скршена и плачеше

Меган Маркл, според наводите на британските медиуми, замина за Канада. Откако ги заврши своите последни должности како војвотка од Сасекс, Меган се вратила во Канада каде што остана нејзиниот син, Арчи. Според британските медиуми, Меган и Хари последната вечер од нивниот престој во Лондон организирале забава за сите членови на …

Повеќе

Насмеани и среќни: Вака изгледаа Меган и Хари на враќањето во Британија (ФОТО)

Меган Маркл и принцот Хари во моментов се во Велика Британија, каде присуствуваат на последните кралски задолженија, пред целосно да започнат со осамостојување на крајот на воој месец. За двајцата може да се забележи дека биле цело време насмеани и видливо посреќни од кога и да е. Меган одлучи да …

Повеќе

Откриени плановите на Меган: Сака да излегува без Хари

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, оваа година би требало да се појави на Мет галата на која традиционално се собира кремот на Холивуд и секој нешто значи на јавната сцена. Поранешната актерка на на 4 мај би требало да дојде на црвениот тепих со уредникот на Вог, Едвардо Енинфул. Тоа …

Повеќе

Не разговаравме за неговото заминување: Бекам откри што мисли за принцот Хари

Дејвид Бекам гостувајќи во емисијата Entertainment Tonight изјавви дека е горд на војводата од Сасекс и на неговата одлука заедно со сопругата да ги напуштат должностите како членови на кралското семејство. Британскиот фудблер, кој со Хари е долгогодишен пријател, рекол дека принцот е „исклучителна личност“ пишува Daily Mail. „Го сакаме“, …

Повеќе

Како ништо да не било: Кралицата излезе на официјален настан првпат по „мегзит“ (ФОТО)

По напуштањето на кралското семејство од страна на Меган и Хари, кралицата извесно време се повлече од официјалните настани, но сега се појави во Кралската воздухопловна база, по повод 68-годишно владеење на британскиот престол. Ова е всушност нејзино прво појавување и за оваа година, но и по скандалозното повлекување од …

Повеќе

Марго Роби се шегуваше на сметка на Хари и Меган: Погледнете што направи принцот Вилијам ВИДЕО

Војводата и војвотката од Кембриџ се смееја малку нервозно на шегите на Марго Роби за Мегзит за време на говорот кој го одржа на БАФТА наградите. Кејт и Вилијам беа почесни гости на 73. доделувања на наградите на Британската филмска академија кои се одржаа во Ројал Алберт Хол. Наградата за …

Повеќе

Протекоа приказни за кралското семејство: Меган не разговара со Кејт

Меган Маркл не разговарала со Кејт Мидлтон откако таа и принцот Хари одлучиле да ги напуштат своите позиции во кралското семејтво, рекол извор за UsWeekly. Истиот извор тврди дека поранешната актерка никогаш не била посреќна и дека е многу среќна што конечно е надвор од Лондон. „Кејт и Меган не …

Повеќе

Кралицата се одмаздува: Што ѝ одзеде на Меган Маркл?

По одземањето на титулата и барањето а ги вратат трошоците за поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, британската кралица Елизабета продолжила да им ги скратува задоволствата и луксузите кои младиот брачен пар ги уживаше додека не се откажа од кралскиот статус. …

Повеќе