Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Мицевски бара на дневен ред да се стави распуштање на Собранието

ВМРО-ДПМНЕ побара претседателот на Собранието, Талат Џафери денес да закаже седница за распуштање на парламентот. Со тоа и официјално ќе почне да тече максималниот рок од 60 дена за одржување на изборите на 12 април. Џафери пред неколку дена најави дека Собранието ќе се распушти на 16 февруари. Координаторот на …

Повеќе

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да гласаат за Армија на Северна Македонија

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски за „Слободен печат“, вели дека иако немаат забелешки на текстот за Законот за одбрана, нема да гласаат, затоа што во него пишувало Армија на Република Северна Македонија. – Ние баравме во ова законско решение да не биде променето името на АРМ во …

Повеќе

Мицевски: Крива Паланка заедно со останатите општини од Североисточниот плански регион работат на регионално управување со цврстиот отпад

На средината од својот градоначалнички мандат првиот човек на општина Крива Паланка Борјанчо Мицевски вели дека пред себе има уште многу амбициозни проекти со цел овој мал град на североистокот да го направи пријатно и модерно место за живеење. Во интервјуто ги потенцира најзначајните инфрастуктурни зафати во урбаниот и руралните …

Повеќе