Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Неделен хороскоп: Биковите ќе имаат многу добра недела

Овен Доколку сте слободни, имате потреба да бидете со некоја сталожена личност и не сакате компромиси. Зафатените, не го занемарувајте партнерот поради работата, туку обидете се да поминете повеќе слободно време заедно. Можен е прилив на пари. Бик Оваа недела е многу добра. Се оди како што треба и ги …

Повеќе

Неделен хороскоп: Вагите да научат да прифаќаат компромиси

Прочитајте што ви носат ѕвездите за периодот од 23 до 29 март, според вашиот хороскопски знак. Овен Приватниот живот ви е добар и сè ви оди од рака. Имате поддршка од саканата личност иако има и недоразбирања. Некои проблеми со семејството треба да ги решите сега. Добро е и на …

Повеќе

Неделен хороскоп: Кому ќе му цветаат рози во љубовта, а на кого му се трупаат обврски

Овен Имате желба за уживање во врската. Ќе ви биде лесно да постигнете мир. Ќе имате доста среќа што се однесува на спротивниот пол и склони сте кон флертување. Можен е прилив на пари, па оваа недела можете да очекувате успех на работа. Некоја женска личност може да биде од …

Повеќе

Неделен хороскоп: На Лавовите им се враќа личност од минатото

Со самото прекинување на ретроградноста на Меркур, доаѓа нова етапа во животите на сите хороскопски знаци. На повидок е навистина возбудлива недела. Искористете го тоа. Овен Оваа недела очекувајте го неочекуваното. Ќе бидете обземени од силни емоции, а можна е и нова романса. Ако сте вљубени, партнерот ви враќа дури …

Повеќе

Неделен хороскоп: Еве кој ќе биде расположен за авантура, а кој за одмор

Овен Не сте сигурни кому можете да му верувате оваа недела, па би било добро важните информации да ги задржите за себе. Поминете некое време сами и не оптеретувајте се со туѓите проблеми. На тој начин добро ќе размислите какви се вашите чувства кон партнерот и ќе ви биде се …

Повеќе

Неделен хороскоп: Овните да бидат трпеливи, Лавовите да се чуваат од проблеми

Некои знаци ги средуваат семејните односи, други успеваат да западнат во големи проблеми, додека кај трети нема никаква особена динамика, што во овој период на ретрограден Меркур всушност и воопшто не е лошо. Што му носи оваа недела на вашиот хороскопски знак? Овен Семејните проблеми ќе заземат поголем дел од …

Повеќе

Неделен хороскоп: На Близнаците ништо не им оди од рака, Девиците се незадоволни

Овен Не започнувајте нови соработки, нема добро да излезат. Оваа недела е совршена за завршување на обврските. Втората половина ќе биде подобра за комуникација. Неодлучни сте. Докусирајте се на работата бидејќи може да имате проблем доколку не вложите енергија. Држете се до планот и се ќе помине без проблеми. Бик …

Повеќе

Неделен хороскоп: Недела на зацврстување односи и позитивна енергија

Овен Ќе имате доста самодоверба и тоа позитивно ќе влијае на вашата врска. Ќе блескате и ќе добивате комплименти. Оваа недела е создадена за флерд, особено ако сте на некое патување. Позитивни сте и имате вишок енергија. Успехот на работа е загарантиран, но немојте да трошите премногу пари. Бик Можете …

Повеќе

Неделен хороскоп: Лавовите ќе се израдуваат со неочекувана парична добивка

Прочитајте што ви носат оваа недела ѕвездите, кога се во прашање љубовта, работата и здравјето и убавиот живот. Овен Со помош на опуштеност успевате да ги заведувате сите околу себе. За едни сте недостижни, а на други им дозволувате да ви се доближат. Иако се преиспитувавте, сега точно знаете кој …

Повеќе

Близнаците ќе започнат нова врска, а Јарците имаат лош период за нови договори

Неделата која претстои ќе биде доста интересна за секој хороскопски знак. Секој од нив ќе доживее некаква промена. Дознајте каква промена го очекува вашиот хороскопски знак: Овен Овните во врска ќе имаат краткотраен конфликт со партнерот и тоа негативно ќе делува врз нив. Слободните Овни ќе запознаат интересна личност со …

Повеќе