Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Јунајтед сака долгорочна соработка со Солскјер

Потпретседателот на Манчестер јунајтед, Ед Вудвард изјави дека клубот има за цел долга соработка со сегашниот тренер Оле Гунар Солскјер. – Наша цел е да имаме моќна завршница на сите турнири на кои учествуваме: Премиер лига, Лига Европа и ФА купот. Продолжуваме да напредуваме во однос на реструктуирање на составот, …

Повеќе

Солскјаер по славјето над Челзи: Ние се обидуваме да се вратиме таму каде што припаѓаме

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека тимот одлично настапил против Челзи. „Црвените ѓаволи“ победија со 2-1 на „Стемфорд Бриџ“ со двата гола на Маркус Рушфорд и се квалификуваа за четвртфиналето на Лига Купот. „Патувавме многу оваа недела. Имаме добар тимски дух. Тимот исто така покажа карактер. Поведовме …

Повеќе

Солскјер за сликата на Погба со Зидан: Тој сака да остане во Манчестер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека неделното дерби на Ливерпул е совршена можност неговите играчи да го надополнат впечатокот што го оставија со слабите игри во последно време. – Ливерпул одлично се снаоѓа во шампионатот. Со нетрпение го очекуваме ова дерби. Мислам дека ова е совршен натпревар …

Повеќе

Солскјаер: Раководството верува во мене, ќе се засилуваме со нови играчи во јануари

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека раководството на клубот верува во него. Тој потврди дека клубот има план да го зајакне составот во зимскиот трансфер прозорец. – Јас имам тригодишен договор со Манчестер јунајтед. Затоа, очигледно е дека работиме долгорочно. Јас сум сто проценти сигурен во организацијата …

Повеќе