Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Не чуваат тајни: Најголеми озборувачи и трачери во хороскопот

Некои луѓе не умеат да чуваат тајни, а зборот дискреција во нивниот речник воопшто и не постои. Некогаш озборувањето е забавно, но само доколку се случува во сосема ограничен круг и не наштетува на ничиј живот ниту пак, некого повредува. Ова се најголемите „трачери“ во хороскопот: ОВЕН Овните едноставно обожаваат …

Повеќе

Се појави снимката на која Макрон и Трудо го озборуваат Трамп (ВИДЕО)

На интернет се појавила снимка на која се слуша како светските лидери, вклучувајќи ги премиерите на Велика Британија и Канада, Борис Џонсон и Џастин Трудо, и претседателот на Франција Емануел Макрон, го озборуваат американскиот претседател Доналд Трамп на отворањето на НАТО самитот во Лондон. Џонсон го прашал Макрон „Затоа доцнеше?”, …

Повеќе

Ја озборувала Камила Кабељо пред камерите:„Таа секогаш е екстра“

Актерката Џена Деван, на социјалните мрежи, ја обвинија дека ја омаловажува пејачката Камила Кавељо за време на нејзиниот настап на доделувањето на музичките награди АМА. „Таа е секогаш екстра“, наводно рекла Деван, превртувајќи со очите, а фановите заклучија дека тоа се однесувало на Камила која во тој момент го изведувала …

Повеќе

Тишина за среќа: Овие нешта треба да ги зачувате за себе

Дали некогаш сте се запрашале зошто толку често ја слушате фразата „Среќата сака тишина“? Тоа не се само празни зборови. Постојат работи што е подобро да не ги кажуваме на никого. Се прашувате зошто? Бидејќи зборовите ја имаат својата енергија и моќ и колку повеќе зборувате, толку повеќе ја растурате …

Повеќе