Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ни рече дека ќе соработува: ФБИ ќе го испрашува принцот Ендрју

Сојузниот обвинител во Њујорк и ФБИ барале да разговараат со британскиот бринц Ендрју, поради истрагата поврзана со финансиерот Џефри Епштајн. – Јужниот округ Њујорк и ФБИ ги контактираа адвокатите на принцот Ендрју и побараа интервју со него. До денес принцот пружи нулта соработка – рекол американскиот обвинител Геофреј Берман. – …

Повеќе

Проблематичниот принц ги одбегна традициите на божикната миса

Британскиот принц Ендрју ја одбегна традиционалната прошетка на кралското семејство на божикната миса, на крајот од годината која неговата мајка, кралицата Елизабета, ја нарече „бурна“. Ендрју не се појаува во јавност откако минатиот месец отстапи од сите кралски должности поради вмешаноста во скандалот, во чиј центар беше американскиот милијардер Џефри …

Повеќе

Се појави нова жртва која тврди дека имала односи со принцот Ендрју

Откако Вирџинија Робертс јавно раскажала дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендрју, сега се појави уште една жена која тврди дека и таа била жртва, пишува Metro. Таа за разлика од Вирџинија, сакала да остане анонимна. Наводно, жената е во контакт со адвокатите кои ги застапуваат и …

Повеќе

Принцезата ја откажа прославата за веридбата поради скандалот на татко ѝ

Како што многумина нејзини пријатели стравуваа, принцезата Беатрис (31) го смени датумот за прославата на својата свршувачка поради скандалот во кој се најде нејзиниот татко, принцот Ендрју, пишува Daily Mail. Беатрис го сменила датумот бидејќи се плашела дека ќе има многу папараци кои ќе го следат секој чекор на принцот. …

Повеќе

Жртвата на принцот Ендрју: Имав 17 и морав да го усреќам

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил Џефри Епштајн, даде интервју за BBC. Вирџинија, која тврди дека двајцата ја силувале кога имала само 17 години, изнесе тешки обвинувања на сметка на синот …

Повеќе

Принцот Вилијам, во соработка со татко му, му ја запечатија судбината на принцот Ендрју

Принцот Вилијам заедно со татка си, извршиле притисок врз кралицата, да направи преседан во кралскиот протокол и својот син, принцот Ендрју, чие име се слуша се погласно и почесто, да го разреши од кралските должности. При крајот на авугст оваа година, како бомба одегнаа гласините дека британскиот принц Ендрју бил …

Повеќе

Принцот Ендрју се повлекува од должностите

Синот на кралицата Елизабета Втора, принцот Ендрју, изјави дека отстапува од кралските должости поради скандалот поврзан со неговиот покоен пријател Џефри Епштајн кој беше во затвор под обвинение дека приредувал педофилски оргии. Медиумите почнаа да го поврзуваат принцот со целиот скандал поради што војводата од Јорк ја замолил кралицата да …

Повеќе

Британскиот принц Ендрју се повлекува поради афера

Британскиот принц Ендрју објави дека се повлекува од јавниот живот, наведувајќи дека контроверзиите околу неговиот непромислен однос со американскиот финансиер Џефри Епстајн, кој беше осуден за педофилија, му предизвика големи проблеми на кралското семејство. Ендрју изјави дека „се откажува од сите свои јавни должности во догледна иднина“. Принцот, исто така, …

Повеќе

Принцот Ендрју ги отфрли обвинувањата за педофилија бидејќи не се сеќава на девојките

Принцот Ендрју , син на кралицата Елизабета и прат на принцот Чарлс, се вовлече во незгодна ситуација поради своето блиско пријателство со американскиот милијардер Џефри Епштајн, осудуван педофил. Педофилскиот скандал на принцот Ендрју го распарчи кралското семејство, а со месеци се шпекулира дека принцот и тоа како е вплеткан во …

Повеќе

Британскиот принц Ендрју негира каква било врска со жртва на Епстајн

Британскиот принц Ендрју првпат во интервју за Би-Би-Си, одговори на прашања во врска со врските со осудениот педофил Џефри Епстајн, во кои призна дека било грешка што престојувал во неговата куќа. Во едно од ретките интервјуа синоќа, принцот Ендрју категорично ги отфрли обвинувањата дека имал сексуални односи со Американката Вирџинија …

Повеќе