Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

За што сè се добри семките од тиква?

Тиквата е многу здрава намирница, но нејзините семки се одлична замена за сите нездрави грицки. Семките најдобро е да се јадат непреработени, може и печени во рерна (15 минути), но температурата да не премине повеќе од 170 степени. Еве од што се ве штитат: Го намалуваат холестеролот Според истражувањата, семките …

Повеќе