Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Прогласен крај на епидемијата на мали сипаници

Министерството за здравство соопшти дека Комисијата за заразни болести констатирала дека се исполнети епидемиолошките услови за прогласување крај на епидемијата на мали сипаници на територијата на цела држава, со што престануваат да важат дополнителните мерки за контрола на епидемијата, предложени од комисијата. Овој заклучок, како што се истакнува, е донесен …

Повеќе