Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

И додека некои личности се откажувааа од се, постојат и такви кои никогаш не го прават тоа. Кога се во прашање овие вторите, астролозите сметаат дека таквите најчесто се раѓаат во три хороскопски знави кои упорноста и борбеноста им се најистакнати карактеристики и токму поради тоа се чест пример за …

Повеќе

Тешко ќе ги прочитате: Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една од карактеристиките кои ги имаат овие три хороскопски знаци кои се обвиени со вел од тајни, иако на прв поглед изгледаат топло и дружељубиво. Рак …

Повеќе

За овие четири хороскопски знаци, март ќе биде месец на љубовта

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување на полето на љубовта. Бик На личностите родени во знакот Бик, Венера им носи сензуален шарм на кој …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Неподносливи: Овие хороскопски знаци ги излудуваат сите околу себе

Нивната лоша способност за комуникација, опседнатост со самите себе и тврдоглавиот став, луѓето околу нив ги доведува до лудило. Доколку некогаш сте се запрашале дали ѕвездите имаат замешано прсти во тоа подрачје, одговорот е потврден. Близнаци Близнаците сакаат да ги осудуваат другите или да истакнуваат дека нивното мислење е поважно …

Повеќе

Чувајте се од нив: Овие хороскопски знаци се најголемите одмазници

Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку работите ги земаат во свои раце. Скорпија Очекувано, посесивната Скорпија е на тронот. Тие се чувствуваат послебно изневерено кога некој ќе ги повреди, особено ако …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Скорпија?

Скорпијата е знак чиј надворешен смирен изглед никогаш не ја оддава бурната внатрешност и жестокиот темперамент. Припадниците се таинствени, воздржани, а своето вистинско лице го покажуваат само на најблиските. Енергични се, а некогаш нивната желба за правда може да биде деструктивна. Сакаат провокативен хумор, духовити се, а често и саркастични. …

Повеќе

Овие знаци се најразмазени знаци во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со личност која постојано оди по своие, ве контролира, менува расположение и сл. Без разлика дали овде се пронајдовте себе или својот партнер, обидете се заедно …

Повеќе

Тешки и напорни: Овие хороскопски знаци најтешко се засакуваат

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате. Девица Перфекционистичката Девица често остава впечаток дека си се доволни сами на себе. Често на луѓето околу …

Повеќе

Тешки личности: Овие хороскопски знаци најтешко е да ги засакате

Претставниците на овие три хороскопски знаци ќе ви се допаднат на прв поглед, но поради комплицираниот и тежок карактер ќе наидете на тешкотии да ги засакате. Кога подобро ќе ги запознаете, ќе ви стане јасно дека се работи за тешки личности, со чуден карактер. Еве кои се тие: Девица Девиците …

Повеќе