Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Тортевски: Поднесена е кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи. „Поднесовме кривична пријава против реисот за заканата дека ќе ги отвори џамиите, и дека ова ќе стане Авганистан… ако не му дадат пари“,рече Тортевски . Реџепи пред два месеци рече дека …

Повеќе

Реисот се закани: Ако Владата не ни даде помош, ќе ги повлечам сите забрани за посета на џамиите

Ќе ги повлечеме повиците за заштита од пандемијата ако на ИВЗ не и дадат помош, вакви закани упати поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи, во гостување на емисија на верска организација. Реџепи вели дека пратиле порака до Османи како координатор на кризните штабови да им го дадат нивниот …

Повеќе